|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Application: | Garden Supplies, Decoration, Commodity, Auto Part |
| Cooling Way: | Air Cooling |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
The welder is made up of two main parts: Hot air blower and plastic extruder.
| Modle No. | TSD-E |
| Voltage | 220V |
| Extruder Power | 1300W |
| Heating Power | 3400W |
| Welding Rate | 4.5KG/H |
| Net Weight | 5.5KG |



