| Customization: | Available |
|---|---|
| Welding Range: | 280mm |
| Cooling Way: | Air Cooling |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Machine Length | 5600mm |
| Machine Width | 2170mm |
| Machine Height | 1200mm |
| Machine Weight | 2500KG |
| Max.Working Width | 4000mm |
| Min. Workable Thickness | 3mm |
| Max. Workable Thickness | 40mm |
| Power | 10kw |
| Voltage | 50HZ 400/230v |
| Composed Air Pressure | 0.8-1.0Mpa |

